Rok 2019 byl pro nás opět velmi nabitý, a to ať už pěveckými, choreografickými, hereckými zkouškami nebo organizačními schůzkami. Především jsme se naučili spoustu nových věcí, navštívili nová místa, setkali se se skvělými lidmi, nabrali nové členy a ukázali divákům naši tvorbu prostřednictvím několika skvělých představení!

Co vše se tedy za celý rok vlastně událo?

Leden

Po ukončení úspěšné kampaně na Startovači jsme začali pracovat na nových kulisách a kostýmech pro připravovaný projekt Filmová gleeshow. Poprvé tak na jevišti s námi byli i “bedňáci” a my se třpytili ve sjednocenných kostýmech.

Únor

Proběhlo první živé vysílání ze zkoušky na našem Facebooku a poprvé jsme spustili předprodej na naše představení na SMS Ticketu. Na našem Facebooku jsme také překročili počet 600 sledujících! A proběhlo promofocení na připravovanou Filmovou gleeshow.

Březen

Březen

Začaly probíhat první zkoušky s orchestrem a dirigentem filmového představení, s Jiřím Najvarem. Natáčeli jsme promovideo před brněnským Janáčkovým divadlem a naši umělečtí vedoucí divákům představili, co vše je potřeba na Filmovou gleeshow připravit a v čem se projekt liší od jiných. Po městě Brně jsme rozvěsili plakáty z našeho promofocení. Mohli jste nás vidět na univerzitách, v kavárnách, knihovnách, ale i v novinách.

Duben

7. dubna 2019 proběhla premiéra našeho doposud největšího projektu. Filmová gleeshow vyprodala Dělnický dům v Brně-Židenicích a začala připravovat další brněnské reprízy. Podívejte se na fotografie z premiéry zde. V dubnu jsme se zúčastnili také benefiční akce Srdcem pro radost v Rohatci, kde jsme s radostí zazpívali pár ukázek z našeho repertoáru.

Květen

Popremiérový měsíc jsme věnovali především novému repertoáru a tanečním přípravám na další choreografie. Začaly se scházet také nové tvůrčí týmy k dalšímu vznikajícímu projektu.

Červen

Vyrazili jsme do Kopřivnice na nábor členů v nově vznikající pobočce First Smile. Konkurz na nové členy se uskutečnil také v Brně. Několikrát jsme zopakovali také náš oblíbený formát vystoupení: zpívání v ulicích města Brna!

Červenec

Odpočinkový měsíc pro všechny členy, sbírali jsme síly na novou sezónu. Zároveň se začalo připravovat organizační zázemí pro nový projekt: autorský muzikál Hlubina. Kabelová televize Kopřivnice uveřejnila reportáž z naší návštěvy a uskutečněného konkurzu.

Srpen

Vyjeli jsme na pravidelné letní soustředění do Prasklic tvořit nové choreografie a zcela originální repertoár. Točíme a vydáváme také cover na píseň Horí ti maštaľ – na přání fanouška, který si zakoupil na podzimním Startovači píseň na přání.

Září

Vyjeli jsme na podzimní soustředění, abychom se připravili na reprízy Filmové gleeshow. Proběhlo nespočet organizačních schůzek, oprašování repertoáru a výlep plakátů po městě Brně. Zároveň jsme vydali i trailer s ukázkami, na co se diváci mohou na představení těšit:

Říjen

Opět jsme vyrazili do ulic zazpívat Brňanům a nalákat poslední zájemce na reprízy Filmové gleeshow, které se uskutečnily 20. a 22. října v brněnském Divadle na Orlí. Během těchto dvou dnů se nám podařilo divadlo 3x vyprodat! Fotografie z repríz si prohlédněte zde. Zapojili jsme se také do projektu Hlasy sametu – jsme České sbory! S Unii českých pěveckých sborů jsme se tak podíleli na jedinečném audiovizuálním projektu a natáčeli záběry do společného videoklipu, ve kterém se objevili i slavní zpěváci české hudební scény:

Listopad

Vrátili jsme se k přípravám našeho autorského muzikálu Hlubina. Zveřejňujeme Facebookovou událost, točíme promovideo a fotíme promofotky. Proběhla volba nového předsedy, kterým se stal Michal Kopal. Uskutečnilo se poslední kolo castingu s možností podílet se na autorském muzikálu.

Prosinec

Na Facebooku nás sleduje přes 740 uživatelů! Vydali jsme promovideo k připravovanému muzikálu Hlubina a spustili předprodej vstupenek na SMS Ticketu. Poprvé si ke vstupenkám, podobně jako na Startovači, můžete zakoupit nespočet odměn a díky tomu podpořit naši činnost. Začali jsme zkoušet v nových kostýmech na představení. Vystoupili jsme také na Plese studentů Masarykovy univerzity. Ke konci měsíce jsme přišli s další novinkou týkající se vstupenek – vánoční speciální edice, která byla ideální jako vánoční dárek pod stromeček.

Kromě všeho výše zmíněného jsme se také snažili být Vám pravidelně k dispozici na našem Facebookovém a Instagramovém profilu, kde můžete sledovat všechny aktuality a zákulisní dění z naší činnosti. Celý rok jsme si naplno užili a kromě tvrdé dříny a práce jsme se nikdy neobešli bez úsměvu 🙂

Všem našim fanouškům a sledujícím přejeme krásný, šťastný, hudbou a tancem nadupaný nový rok 2020! 🎉🎊 Těšíme se na setkání s Vámi a na vše, co pro Vás tento rok připravujeme 🎼🎤🎻