Logo_upravené

Show choir First Smile vznikl v září roku 2013, kdy dvojice Jiří Najvar a Tobiáš Štěpánek sháněli potenciální členy, kde se jen dalo. Následně pak proběhl první konkurz, kterého se zúčastnila i dirigentka Městského divadla Ema Mikešková. V té době do tělesa nastoupilo šest nových zpěváků, z nichž dodnes zůstali čtyři z nich.

Od svého vzniku si First Smile vzal na svá bedra velmi těžkou úlohu – přenést originální formát pěveckého seskupení z Anglie a Ameriky do České republiky, do Brna. Glee se od klasického pěveckého sboru liší jak metodicky (snaha o přirozený a technicky správný zpěv, výraz a pohyb), tak ideově. V klasickém sboru musí člověk splynout s masou. V glee je důležitá individualita, kterou se First Smile snaží rozvíjet. Show choirem už prošlo velké množství zpěváků, zkušených i úplných začátečníků. Za dva poslední roky našeho působení vzrostlo alespoň částečně povědomí o tom, co to glee je. First Smile je vícehlasé seskupení mladých lidí zpívajících a tančících na hudbu současnosti i minulosti ve vlastní úpravě. _AAA1981

First Smile vystupuje na různých koncertech a akcích, a to často bez choreografie, nebo akusticky. Ale to, na co se nejvíce soustředíme, je glee show – koncepční projekt se vzájemnou provázaností a důkladným dramaturgickým výběrem písní. První glee show se uskutečnila 25. 5. 2014 a od té doby se realizovaly tyto koncerty na téma lásky, revoluce, cesty časem a mládí.

V našem repertoáru se již objevily skladby jako Bohemian Rhapsody, Lean On Me, Apologize, Summer Nights, Numb, Some Nights, Wannabe, Eye Of The Tiger. Úspěch měl i mashup na písničky od Lady Gaga – Edge of Paparazzi, i spoustu sólových písní, a nově dokonce i vlastní tvorba.

 

DSCN2588

Od roku 2015 pořádáme o letních prázdninách týdenní soustředění, kde se připravujeme na další sezónu a především pilujeme choreografie do detailů, na které během sezóny není čas. Pravidelné zkoušky máme ve čtvrtky večer v Židenicích.

V březnu roku 2016 jsme do našeho repertoáru zapracovali pár písní z muzikálu Jesus Christ Superstar. Tento koncertní blok měl premiéru 20. 3. 2016 v Brně, následné reprízy byly vyžádány jak v Brně, tak i v Čáslavi, ve Zlíně a na Sázavě. Společně s námi na projektu spolupracovali i externisté, kteří zpívali party Ježíše, Jidáše a Piláta.

V roce 2017 jsme se stali zájmovým spolkem pod jménem Tvůrčí skupina First Smile, z. s. Téhož roku jsme uspořádali gleeshow pod názvem #UžMůžem! a v roce 2018 jsme začali připravovat zatím náš největší projekt s názvem Filmová gleeshow. Tomu také předcházela naše úspěšná kampaň na Startovači. Filmová gleeshow měla premiéru v dubnu 2019, následně i 3 reprízy v říjnu 2019 a v roce 2020 jsme poprvé vyjeli s tímto velkým projektem i do Hodonína a Lanškrouna.

Na začátku února roku 2020 jsme uvedly dvě premiéry našeho autorského muzikálu Hlubina, který pro těleso napsala členka Anna “Arin” Dvořáková.

Pokud máte možnosti finančně podpořit naše aktivity, nebojte se nás kontaktovat. Uvítáme i možnost uspořádání našich koncertů a gleeshow po ČR i v zahraničí.

DSC_6893

V případě zájmu s námi jakýmkoliv způsobem spolupracovat, nebo se třeba více dozvědět o repertoáru, či našem fungování, nás neváhejte kontaktovat. Kontakt na nás naleznete zde.