V červnu 2020 uběhlo již 7 let od založení First Smile! Nemohli jsme to však oslavit tak, jak jsme si původně představovali. Ačkoliv se Vám už dlouhou dobu let snažíme přinášet hudbu a tanec, tento rok byl pro nás pro všechny v mnohém jiný a skrýval spoustu výzev, se kterými jsme se chtě nechtě museli poprat.

I přes nepříznivé okolnosti se nám však povedlo zažít několik světlých chvilek a úžasných okamžiků, ať už na prknech nebo na zkouškách. Uvedli jsme první autorský muzikál, odehráli pásmo nejslavnějších muzikálových písní plné barevných kostýmů a vystoupili na různých uměleckých akcích. Pojďte si s námi připomenout ty nejlepší momenty roku 2020.

Leden

Celý leden probíhaly intenzivní zkoušky na připravovanou premiéru autorského muzikálu Hlubina a Muzikálové gleeshow. Zkoušeli jsme s instrumentalisty, dolaďovali choreografie a pilovali sóla. Taky jsme nafotili skvělé promofotky v nových barevných kostýmech, které svou pestrostí kontrastovaly s temnotou a pochmurností Hlubiny.

Nácvik jsme zdokumentovali v krátkém videu o tom, jak to vypadá, když je na programu autorský muzikál:

Únor

V únoru jsme stihli hned 2 představení! 2. 2. 2020 ve 20:02 si hlavní roli v muzikálu Hlubina zahráli Tereza Sýsová a Jaroslav Bašus. Repríza 4. 2. pak patřila Kláře Pěchoučkové a Kamilovi Jelínkovi. V druhé polovině představení zaznělo spoustu energických i rockových muzikálových klasik.

Všem, co nás přišli podpořit, neskutečně děkujeme za standing ovation a za veškeré ohlasy, které jsme po představení obdrželi. Nesmírně si této podpory vážíme!

Březen a duben

Jeden projekt skončil, další byl na cestě! V březnu jsme začali zkoušet na reprízy úspěšné Filmové gleeshow, které jsme si naplánovali na květen a červen. Zasáhla však nepřízeň osudu a uvrhla nás do karantény. Co teď?

Ani krize nás nezastavila v produkci umění a předávání zapálení a zábavy. Nácvik se přesunul ze zkušeben k obrazovkám. Vzniknul náš první karanténní videoklip, kde jsme aspoň trochu zúročili již odvedenou práci na Filmové gleeshow. Podívejte se na něj:

Květen

Reprízy Filmové gleeshow se bohužel musely přesunout na podzim, ale situace byla příznivá a my zase mohli po malých skupinkách začít zkoušet! Proběhla pěvecká a taneční soustředění a nabrali jsme spoustu nových talentovaných členů.

Léto

Tento rok jsme chtěli dohnat, co jsme zameškali na jaře a byli jsme aktivní i o prázdninách. Kromě pravidelného prázdninového soustředění jsme vystoupili i na akci Roztancujme Karas a trochu se rozhýbali po měsících prosezených na home-office 🙂

Září

Konečně vystupujeme! Ku příležitosti výročí 25 let Salesiánského střediska mládeže v Líšni jsme měli tu čest oslavit tuto událost koncertní verzí Filmové gleeshow. Zbytek září jsme strávili perným nácvikem na říjnový koncert.

Říjen

Bohužel, situace se opět zhoršila a byli jsme nuceni znovu odložit již jednou odložené představení, tentokrát na neurčito. Chystané reprízy se opět měly představit s živou kapelou, a to ne tak ledajakou. Hostem celé show měla být finalistka pěvecké soutěže The Voice Česko Slovensko 2019 Eliška Urbanová, která nás měla doprovodit se svoji kapelou Soul Ožil. Zároveň se mělo jednat o první mimobrněnský zájezd s takto velkým projektem. Moc jsme se na všechno těšili.

I přesto se ale těšíme aspoň z nových krásných promofotek, připomeňte si je v galerii:

Listopad

Vzhledem k epidemiologické situaci jsme se opět byli nuceni s nácvikem přesunout do online prostředí. Ale protože už v tom máme praxi, rozhodli jsme se místo Filmovky vydat aspoň videoklip k našemu úžasnému, 11 minut dlouhému James Bond Mashupu. Celý klip jsme věnovali památce sira Seana Conneryho.

Prosinec

S blížícím se koncem roku i my dostáváme sváteční náladu. A nejen tu, i nostalgickou. Přeci jen jsme v září zahájili již osmou sezónu a když se člověk podívá zpátky a uvědomí si, kolik toho s First Smile zažil, občas nezůstane ani oko suché. Podívejte se na sedmiletou historii jediného glee showchoiru v ČR a my budeme doufat, že se vám bude líbit i Mashup typických vánočních písniček, Last Christmas a Carol of The Bells.

Kromě všeho výše zmíněného jsme se také snažili být Vám pravidelně k dispozici na našem Facebookovém a Instagramovém profilu, kde můžete sledovat všechny aktuality a zákulisní dění z naší činnosti. Celý rok jsme si naplno užili a kromě tvrdé dříny a práce jsme se nikdy neobešli bez úsměvu 🙂

Všem našim fanouškům a sledujícím přejeme krásný, šťastný, hudbou a tancem nadupaný nový rok 2021! 🎉🎊 Těšíme se na setkání s Vámi a na vše, co pro Vás tento rok připravujeme. Tentokrát to vyjde! 🎼🎤🎻