2. 2. 2020 ve 20:02 zažije Dělnický dům v Brně další famózní představení v podání brněnské Tvůrčí skupiny First Smile, z.s., která přichází se svým historicky prvním autorským muzikálem.

Muzikál Hlubina pro těleso vytvořila jedna z nejdéle působících členek Anna “Arin” Dvořáková. Tato muzikálová prvotina vypráví pochmurný příběh odehrávající se za války na dosud netknutém venkově. Obyvatelé malé vesnice odmítají připustit, že by něco mohlo být v nepořádku a oddávají se bezstarostným tancům, díky kterým mohou na blížící se válku zapomenout. Do děje vstupují dva muži, kteří se přou o řešení situace s Hlubinou – propastí poblíž vsi. Vesničané zaujímají různá stanoviska a názorově se tak rozdělí. Jak konflikt eskaluje, Hlubina se stává symbolem zla a utrpení. Lidé si vytváří svou vlastní válku, zatímco skutečná hrozba se pomalu ale jistě blíží.

Muzikál je volným tematickým i hudebním navázáním na stejnojmennou skladbu uvedenou v rámci gleeshow “Cesta časem v roce 2015. Oproti původní jednoduché aranži (sbor a piano) však představí novodobé spojení elektronické hudby se smyčcovým kvartetem. Autorka si zároveň pohrává s propojením starého, uhlazeného a syrového folklóru s prvky popu či klasiky.

Kontrast představení se projeví v druhé, muzikálové části jak v podobě nálady, hudby, světelné show, tak i v kostýmech a hudebním doprovodu. Diváci se mohou těšit na slavné muzikálové hity, jako například Amerika z muzikálu West Side Story nebo Letní láska z Pomády. Všechny písně v druhé polovině představení i samotný muzikál zazní v českém jazyce.

Vedle zcela nového formátu projektu, nových kostýmů, orchestru a kulis, uvidíte i nové tváře a také nové choreografie. Všechny tyto komponenty dohromady utváří jedinečnou show, při které si na své přijdou milovníci zpěvu a tance, světelné show a především muzikálového žánru.

Zároveň můžete navštívit také reprízu představení, a to v úterý 4. 2. 2020 v 18:00, kde se v hlavních rolích objeví zcela jiné obsazení.

Předprodej na premiéru 2. 2. 2020 Předprodej akce

Předprodej na reprízu 4. 2 2020 Předprodej akce

Chcete podpořit projekt a stát se hlavním sponzorem?