_MG_9316

Tobiáš Štěpánek

předseda, producent, bas

Tobiáš se hudbě a zpěvu věnuje již od hudebně zaměřené základní školy Krásného. Od malička se též věnuje hře na klavír. Kromě hudby miluje také divadlo, a tak není pochyb, že se sám účastnil několika muzikálových představení. Pod vedením svého životního mentora Aleše Kučery účinkoval například v muzikálu Atlantida nebo Kazatel, kde se stal kolegou mnohých českých muzikálových hvězd.

Snahu rozvíjet své hudební i pedagogické vzdělání dokazuje i na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, kde se též přidal do Pěveckého sboru MU. Krom něj navštěvuje také sólový zpěv u Milana Řeháka. Za svůj největší úspěch považuje založení First Smile a realizaci koncertní verze muzikálu Jesus Christ Superstar, ve které glee zastoupil sborovou roli. Jeho snem je vytvořit z glee stabilní tělese české umělecké scény. Ve svém volném čase rád hraje na saxofon, sleduje hokej a aranžuje skladby pro sbor. Poslouchá především klasickou hudbu, jako je Martinů nebo Dvořák, a je fanouškem Star Wars. Své první sbormistrovské zkušenosti využil v Karásek Choir v létech 2012-2013.

V září roku 2013 založil First Smile glee Brno, s prvními šesti členy. Je také producentem Filmové gleeshow a v dubnu roku 2019 byl zvolen novým předsedou spolku.