Logo_upravené

Show choir First Smile vznikl v září roku 2013, kdy dvojice Jiří Najvar a Tobiáš Štěpánek sháněli potenciální členy, kde se jen dalo. Následně pak proběhl první konkurz, kterého se zúčastnila i dirigentka Městského divadla Ema Mikešková. V té době do tělesa nastoupilo šest nových zpěváků, z nichž dodnes zůstali čtyři z nich.

Od svého vzniku si First Smile vzal na svá bedra velmi těžkou úlohu – přenést originální formát pěveckého seskupení z Anglie a Ameriky do České republiky, do Brna. Glee se od klasického pěveckého sboru liší jak metodicky (snaha o přirozený a technicky správný zpěv, výraz a pohyb), tak ideově. V klasickém sboru musí člověk splynout s masou. V glee je důležitá individualita, kterou se First Smile snaží rozvíjet. Show choirem už prošlo velké množství zpěváků, zkušených i úplných začátečníků. Za dva poslední roky našeho působení vzrostlo alespoň částečně povědomí o tom, co to glee je. First Smile je vícehlasé seskupení mladých lidí zpívajících a tančících na hudbu současnosti i minulosti ve vlastní úpravě. _AAA1981

First Smile vystupuje na různých koncertech a akcích, a to často bez choreografie, nebo akusticky. Ale to, na co se nejvíce soustředíme, je glee show – koncepční projekt se vzájemnou provázaností a důkladným dramaturgickým výběrem písní. První glee show se uskutečnila 25. 5. 2014 a od té doby se realizovaly tyto koncerty na téma lásky, revoluce, cesty časem a mládí.

V našem repertoáru se již objevily skladby jako Bohemian Rhapsody, Lean On Me, Apologize, Summer Nights, Numb, Some Nights, Wannabe, Eye Of The Tiger. Úspěch měl i mashup na písničky od Lady Gaga – Edge of Paparazzi, i spoustu sólových písní, a nově dokonce i vlastní tvorba.

 

DSCN2588

Od roku 2015 pořádáme o letních prázdninách týdenní soustředění, kde se připravujeme na další sezónu a především pilujeme choreografie do detailů, na které během sezóny není čas. Pravidelné zkoušky máme ve čtvrtky večer v Židenicích.

V březnu roku 2016 jsme do našeho repertoáru zapracovali pár písní z muzikálu Jesus Christ Superstar. Tento koncertní blok měl premiéru 20. 3. 2016 v Brně, následné reprízy byly vyžádány jak v Brně, tak i v Čáslavi, ve Zlíně a na Sázavě. Společně s námi na projektu spolupracovali i externisté, kteří zpívali party Ježíše, Jidáše a Piláta.

V roce 2017 jsme se stali zájmovým spolkem pod jménem Tvůrčí skupina First Smile, z. s. Téhož roku jsme uspořádali gleeshow pod názvem #UžMůžem! a v roce 2018 jsme začali připravovat zatím náš největší projekt s názvem Filmová gleeshow. Tomu také předcházela naše úspěšná kampaň na Startovači.

V červnu roku 2019 jsme otevřeli pobočku naší značky v Kopřivnici!

Pokud máte možnosti finančně podpořit naše aktivity, nebojte se nás kontaktovat. Uvítáme i možnost uspořádání našich koncertů a gleeshow po ČR i v zahraničí.

DSC_6893

V případě zájmu s námi jakýmkoliv způsobem spolupracovat, nebo se třeba více dozvědět o repertoáru, či našem fungování, nás neváhejte kontaktovat. Kontakt na nás naleznete zde.